ZÁBAVA A TIPY NA VÝLETY

Doporučujeme hostům nás navštívit:

  • v období jaro až podzim - pro milovníky pěší turistiky
  • v zimě - pro milovníky zimních sportů

LETNÍ VYŽITÍ

  • cykloturistika
  • horské túry
  • houbaření
  • sběr borůvek
  • nedaleko penzionu je asfaltové hřiště na malou kopanou či házenou
  • auto a mototuristika

ZIMNÍ VYŽITÍ

lyžařský areál přímo v obci Branná – sjezdovka je vhodná jak pro začátečníky, tak i pokročilé lyžaře. Přeprava lyžařů je zajištěna dvojsedačkovou lanovkou, dvěma vleky a pro nejmenší ski areál nabízí provazový vlek (tahátko), které je zdarma. upravované běžkařské tratě o délce více jak 100 km. další lyžařské areály v blízkém okolí: Františkov (3 km), Ostružná (5 km), Ramzová (6 km), Petříkov (6,5 km), Přemyslov (11 km), Horní Lipová (13 km), Kouty nad Desnou (17 km), Hynčice pod Sušinou - Kraličák (17 km), Červenohorské sedlo (26 km), tak jak to je na KOSANDĚ…… http://www.kosanda.cz/index.php/moznosti-rekreace MOŽNOSTI V OKOLÍ SJEZDOVKY DO 10 KM….ráda bych tam měla taky ty pro-linky….

CELOROČNÍ VYŽITÍ

  • WELNESS: Relax centrum Kolštejn v těsné blízkosti penzionu
  • Bowling

TIPY NA VÝLETY

BRANNÁ Hrad Kolštejn (tak zněl původní název Branné - německy Goldstein) postavil někdy po roce 1301 stavebník a šlechtic Jan Wüstenhube. Hradu vévodila válcovitá věž a za ní stál palác chráněný obvodovou zdí. V letech 1575 - 1581 byl vybudován v místech předhradí renesanční zámek a hrad byl opuštěn. V roce 1926 získalo zámek město, které bylo v roce 1947 přejmenováno na Brannou. V současné době je hrad částečně zrekonstruován a je možno si prohlédnout některé jeho části. Prohlídka hradu je i přes probíhající rekonstrukci velmi zajímavá a je možné zde shlédnout spoustu historických i architektonických zajímavostí. Dále si návštěvníci mohou prohlédnout zříceniny původního gotického hradu. Součástí prohlídky je také vstupní historická expozice. Renesanční zámek stojí v předhradí hradu Kolštejn. Zámek byl vybudován rodem Žerotínů (1575-1581) a dále byl rozšířen za vlády rodu Bruntálských z Vrbna a Petřvaldských z Petřvaldu. Od města je areál zámku a hradu oddělen příkopem, přes nějž vede kamenný most. Neobvyklá stavba bývalého fojtství pochází již z 16. století. Zaujme Vás kvadratická věž, která umocňuje jeho čtvercovitý půdorys. Bohužel vnitřní prostory objektu nejsou dosud zpřístupněny veřejnosti. Farní kostel sv. Archanděla Michaela Branná byl původně evangelickým kostelem a nesl název Zmrtvýchvstání Krista. Byl postaven v letech 1612 až 1614. V roce 1743 byl kostel upraven pro potřeby katolické církve a přesvěcen na kostel sv. Michala. U kostela najdeme sousoší Piety a sochu sv. Jana Nepomuckého z roku 1733. Plastika Hygie Branná se nachází uprostřed náměstí. Plastika pochází z roku 1901. Naučná stezka Pasák- byla zřízena v roce 1980 v krajinářsky působivém okolí obce Branná. V roce 1999-2000 prošla stezkou obnova, trasa se prodloužila ze 7 na 12,5 km a počet zastávek vzrostl z 6 na14. Oproti jiným naučným stezkám v CHKO Jeseníky je netypická jednak svým umístěním – nevede ani v hřebenové partii či větší rezervaci, nýbrž plní spíš úlohu turisticko-rekreační. Na své si zde přijdou i technicky a kulturně založení návštěvníci. Lanové centrum Ski areál Branná nabízí lyžování jak pro děti a začátečníky tak i pro zkušenější lyžaře. Plně zasněžované sjezdovky jsou známé tím, že se zde začíná lyžovat s prvnímy mrazivými dny a lyžuje se zde většinou až do Velikonoc. I běžkaři si přijdou na své, jsou pro ně připravené nádherné běžkařské trasy. Více informací na http://www.skibranna.cz/ Dění a akce v obci Branná: závody historických motocyklů a sidecarů (Kolštejnský okruh), Brannenská pouť, Závody v lyžování na trávě, Hasičský pohár, Mini pivní slavnosti aj.

NA POMEZÍ Jeskyně Na Pomez a Špičáku- se nacházejí ve stejnojmenném sedle (576 m.n.m.) v Rychlebských horách 2 km severně od Lipové-Lázně.

RAMZOVÁ Známé středisko Ramzová – Šerák nabízí celoroční vyžití. V letních měsících nabízí návštěvníkům horské minikáry a v zimních měsících upravené sjezdovky a běžkařské tratě a jedinečnou dráhu pro sněžné čluny.

PETŘÍKOV V Petříkově mimo mnoha sjezdovek různé náročnosti můžete v letních měsících využít adrenalinovou bobovou dráhu.

JESENÍK Lázně Jeseník nabízí krytý bazén s masážními proudy s možností zakoupení léčebných procedur. Mimo lázní je možno v Jeseníku navštívit i městské koupaliště.

VELKÉ LOSINY Velké Losiny nabízí mnoho zajímavého jako je zámek, termální koupaliště, lázně, ruční papírna aj.

VERNÍŘOVICE Vernířovice (ranč) – jízda na koních.